ציור על ידי בינה מלאכותית - המדריך למתחילים. הכירו את מידג'רני
ציור על ידי בינה מלאכותית - המדריך למתחילים. הכירו את מידג'רני
החדשות החמות כלים לימודים ומידע

ציור על ידי בינה מלאכותית – המדריך למתחילים. הכירו את מידג’רני

שנת 2023 היא בהחלט שנת הבינה המלאכותית, החל מבוטים שעונים לכם על שאלות וקותבים עבורכם קוד, ועוד תוכנות בינה מלאכותית שיודעת לצייר לכם כמעט של מה שתרצו ע”י הקלדה של הטקסט הנכון, או יותק מדוייק – ע”י תיאור התמונה שאתם רוצים – פשוט תארו אותה טוב ותוכנה הבינה מהלאכותית תעשה את כל השאר בשבילכם. ובזה נעסוק היום.

הלהיט התורן בתחום הבינה המלאכותית הינה תוכנה מידג’רני – אלפי תנוות מועלות ומשותפות בכל יום ברשתות החברתיות של אנשים שיצרו יצירות בינה מלאכותית על ידי מידג’רני, ויש אנשים שכבר הפכו זאת מקצוע. עם זת התוכנה מתאימה כמובן לכולם, חובבים ומקצוענים כאחד. ומאפשרת לכם לזרום עם המדמיון ולהציג אותו מבחינה ויזואלית על מסך המחשב 🙂

מושגי יסוד של ציור בינה מלאכותית במידג’רני

אז נתחיל עם כמה מושגי יסוד שאתם כנראה תתקלו בהם הרבה בהתחלה, גם במדריך הזה וגם בעוד מדריכים רבים שכנראה עוד תצפו בהם באינטרנט.

פרומפט – Prompt

פרומפט היא בעצם הנחיה או בקשה או הוראה המניעה את התוכנה לעשות או לומר משהו. בתוכנות AI , הנחיה היא הודעה היא בד”כ שורת פקודה (שורת טקסט), ההנחיה היא לרוב מחרוזת תווים המציינת את ההקשר הנוכחי של המערכת, למשל: “צייר לי ג’ירפה עם קרניים של שור וכנפיים על רקע עיר, אבל שיהיה מפוקסל”.

ככל שתהיו יותר מדוייקים עם הפרומפט שלכם – כך תוכל הבינה המלאכותית להתאים לכם תמונה כמה שיותר טובה ומדוייקת עפ”י הרצון שלכם, ומה שנקרא “לרדת לסוף דעתכם”.

אופן השימוש הבסיסי באמצעות /imagine

  1. הקלידו /imagine prompt: או בחרו את הפקודה /imagine מתוך פקודות הלוכסן הקופץ.
  2. הקלידו תיאור של התמונה שברצונכם ליצור בשדה ‘הנחיה’ (prompt).
  3. לחצו על חזרה כדי לשלוח את הודעתך.
  • טיפ: הערוצים הציבוריים זזים מהר מדי? השתמש בפקודה /imagine בזמן שליחת הודעות ישירה עם ה-Midjourney Bot. תמונות שנוצרו בהודעות הישירות שלך עדיין כפופות לכללי התוכן וההתנהלות והן גלויות באתר Midjourney.

ראשית עליכם להתחבר לדיסקורד של מידג’רני

גשו אל האתר בכתובת: https://www.midjourney.com

ולחצו על הכפתור Join The Beta. משם תעברו תהליך הרשמה קצר עם אימות מייל. ו… הופ אתם בפנים 😉

בתור משתמשים מתחילים תקבלו 25 עבודות ראשונות במתנה, ומשם ניתן להירשם לתוכניות החל מ-8 דולר לחודש וולהתחיל ליצור שעות על גבי שעות של יצירות ותמונות ע”י הבינה המלאכותית. זהירות: ממכר! 🙂

הצטרפות למידג'רני - ציור בינה מלאכותית
הצטרפות למידג’רני – ציור בינה מלאכותית

לאחר מכן מומלץ מאוד מאוד לקרוא את הדוקומנטציה של התוכנה – אין מדריך יותר מקיף מאשר המדריך הרשמי שלהם.

ולכן כדאי לכם לשמור את הלינק הזה ולהכנס אליו מידי פעם: https://docs.midjourney.com


וקצת סרטונים ביוטיווב בעברית שיעזרו לכם ליצור ציורים של בינה מלאכותית עם מידג’רני.

נפתח עם המדריך הקליל הזה – מתומצת קצר וקולע של חמש דקות למתחילים בבינה מלאכותית.

וכאן תוכלו לצפות במדריך מצויין בן יותר משעה המסביר על ציור בינה מלאכותית ע”י מידג’רני וכיצד ליצור גם וריאציות שונות, לשפר את היצירות וגם לשמור ולשתף – ניתן למצוא כאן: צפו.

והנה גם סרטון הדרכה טוב בעברית שמסבר על עניין הפרומפטים במידג’רני וכיצד להשתמש בהם על מנת לקבל את התוצאה הרצויה של תמונות בינה מלאכותית.

ציור הבינה המלאכותית פתח עימו עידן חדש ויפה בו אנשים יצירתיים עם דמיון עשיר יכולים להביע את הדמיון שלהם כאשר התוכנה משלימה את הפער הטכני בין הדמיון לבין היצירה הסופית (קובץ תמונה) ונותנת הרבה יותר כלים לבוא לידי ביטוי גם לאנשים שאינם בעלי ידע טכני.

נכס דיגיטלי

מאמרים ומידע נוסף

פיתוח משחקי ג’אווה סקריפט (JavaScript) – קורס מלא בחינם

DSY יזמות והשקעות

פייסבוק משיקה את ליברה – LIBRA – מטבע קריפטוגרפי בינלאומי

DSY יזמות והשקעות

עצות שימושיות לניהול זמן

DSY יזמות והשקעות

הגב לפוסט